מה כדאי לעצב בדירה חדשה מקבלן?

March 25 2023doritr

דירות חדשות מקבלן בדרך כלל יימסרו לבעלי הנכס כאשר הן בנויות ברמות הגימור הסטנדרטיות, במקרים מסוימים גם המינימליות. מקבלים מפתחות לנכס בקרוב? הנה כל מה שצריך לדעת על עיצוב דירות חדשות מקבלן: על מה שמים את הדגש? מה הפרויקט יצריך? המשיכו לקרוא.

כאשר מקבלים דירה חדשה מקבלן, רמות הגימור הסטנדרטיות כוללות תאורה מינימלית, כמות מוגבלת של נקודות חשמל וגז, מספר חלונות מוגבל וכולי. בעוד שהתהליך של קבלת דירה חדשה מרגש במיוחד, חלק נכבד מהאנשים מוצאים את עצמם משפצים את הנכס בעשרות אלפי שקלים ויותר. כדי לתכנן ולתקצב נכון את הפרויקט, קחו בחשבון את הגורמים הבאים:

  • פריסת החלל: עד כמה החללים מאפשרים “משחק” של הקטנה, הגדלה או אפילו ביטול של אחד מהם?
  • האור הטבעי: עד כמה תרצו או עד כניתן שהאור הטבעי ישחק תפקיד מפתח בתאורת החללים?
  • חומרי גלם: באילו חומרי גלם תרצו להשתמש בעיקר: עץ, מתכות שונות, זכוכית, גבס?

כשפרקטיקה פוגשת אסתטיקה – עיצוב דירה חדשה

כאשר מעצבים דירה חדשה, מעצבת פנים מומלצת בשלבים שונים של הפרויקט. בתוך כך, אמנם חשוב שהיא תיקח בחשבון אלמנטים אסתטיים, אבל הפן הפרקטי הוא חשוב בדיוק באותה המידה. שיקולים פרקטיים יכולים לכלול את הדברים הבאים:

  1. צרכי האחסון בדירה.
  2. המיקום של הרהיטים.
  3. בחירת מכשירי חשמל.
  4. בחירת תאורה לדירה.

ריהוט, למשל, הוא הבסיס של כל חדר והוא חשוב הן בבחינה העיצובית והן בבחינה הפרקטית. עוד בפן העיצובי והפרקטי, כדאי לשים לב לדברים הבאים:

  1. גוונים מרכזיים בדירה וצבעים של קירות ורהיטים.
  2. סוגי אקססוריז ודקורציה לבית.
  3. האפקט המתקבל בחלל ע”י פריטים שונים.

האפקט המתקבל בחלל ע”י פריטים ועיצוב פנים

שימוש בפריטים שונים, אקססוריז, דקורציה וריהוט בדירה, הוא אחד הדברים שיכולים להשפיע באופן משמעותי על האווירה הכללית באותו חלל. כאשר הריהוט מסודר נכון, עיצוב הפנים מייצר תחושה של פתיחות, קרי של חלל פתוח, מרווח ונעים לשהייה בו.

גופי תאורה במיקום נכון, שגם נבחרים בהתאם לשילוב האור הטבעי בדירה, יכולים לעזור לייצר ולשדרג את האווירה בכל פרויקט של עיצוב דירת קבלן חדשה. כמו כן, ניתן להשתמש בצבעים, טקסטורות וחומרים שונים כדי ליצור אפקט של חלל קטן או גדול יותר.

כיצד אפשר להגדיל חלל? – בתחושה וגם פיזית

אם רוצים רק אפקט של הגדלת דירה, צבעים קרים יכולים ליצור תחושה של הגדלת חלל. מאידך, צבעים חמים גורמים לנו לרצות להתקרב אליהם, כמו צבע צהוב ואדום המסמלים שמש וחום נעים. יחד עם זאת שאלו צבעים נעימים, הם יוצרים תחושה של הקטנת חלל.

אם רוצים יותר מאשר רק “תחושה”, מעצבי פנים עוסקים בדיוק בתחום הזה של תכנון דירות מחדש. תהליך זה יצריך בד”כ שבירת קירות בטון, הקטנת והגדלת חללים מסוימים, ביטול חללים אחרים בדירה ועוד.

צריכים מעצבת פנים מוכשרת? הצעד הראשון הוא לסקור תיקי עבודות של מעצבי פנים.

Share: