טיפים לבחירת עורך דין לענייני גירושין

March 23 2023doritr

ישנם זוגות המגיעים בשלב כלשהו בחייהם לנקודת שבירה בחיי הנישואים שלהם וזאת למרות הרצום הטוב שלהם והמאמץ לגשר על פערים ביניהם. בנקודה המדוברת לא מעט זוגות יחליטו להיפרד. הליך גירושין לכל הדעות איננו הליך נעים שעבור הן עבורם והן עבור המשפחה כולה. בכדי להימנע מסיבוכים בהליך המדובר כדאי מאוד לבחור בשירותיו של עורך דין מתאים אשר יכול לסייע לזוג להגיע באמצעות גישור גירושין מקצועי להסכם גירושין שיהיה מקובל על שניהם ויאפשר להם להתגרש בצורה טובה יותר.

כיצד תבחרו עורך דין גירושין?

עורך דין גירושין ללא ספק מהווה איש מקצוע שכדאי שתבחרו בו עבור הליך גירושין. כמובן שחשוב מאוד לוודא כי הוא מומחה גם בגישור גירושין וזאת בכדי שתהיה לכם אפשרות להגיע להסכם גירושין שיהיה מקובל על שניכם ולהימנע ממצב של סכסוכי גירושין שיגיעו לבית המשפט ויכולים לפגוע הן בכם והן במשפחה כולה. אם אתם תוהים כיצד בוחרים עורך דין גירושין, הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם לבחור בו:

ראשית כל, חשוב מאוד שתבדקו האם לעורך הדין יש ניסיון בתחום. עורך דין מנוסה בהליכי גירושין יכול להיות זה שיקבע האם התהליך יהיה מייגע ולוחמני או שהוא יהיה שליו וידידותי. הליך גירושין במדינת ישראל הוא הליך מורכב המשלב מחד דין דתי ומאידך נושאים אזרחיים כגון: חלוקת רכוש וכן זכויות כספיות רבות, מזונות ומשמורת ועל כן נדרשת היכרות מעמיקה לעבוד מול המישורים השונים ביעילות.

מעבר לכך, חשוב ביותר לבחור בעורך דין רק לאחר שבודקים את חוות הדעת עליו. בין אם מדובר על חוות דעת של חברים, בני משפחה או מכרים, חשוב ביותר שתבררו מולם האם עורך הדין שהם נעזרו בו בעבר הוא מקצועי ומנוסה בתחום. כמובן שאם אתם לא מכירים אנשים אשר נעזרו בשירותיו של עורך דין מעין זה ויכולים להמליץ עליו, כדאי מאוד לבדוק ברשת האינטרנט אודות עורך הדין.

כימיה ותקשורת ופגישת ייעוץ

מכיוון שהליך גירושין מלווה לרוב בתחושות קשות ומאתגרות ומכיוון שמדובר על תהליך רגשי המחויב מכורח הנסיבות מהלכים פרקטיים במיוחד כאשר מעורבים בסיפור ילדים ורכוש משותף, חשוב מאוד שתהיה לכם כימיה ותחושת ביטחון עם עורך הדין המטפל בגירושין.  מעבר לכך, חשוב שתדעו כי עורך דין גירושין מקצועי יציע פגישת ייעוץ מעמיקה במטרה לבדוק את התיק לעומק ולהעריך את האפשריות הקיימות להתקדמות. פגישת הייעוץ מהווה הזדמנות שלכם לבחון את התחושות שלכם מול עורך הדין וכן להביא במה כרוך ההליך הן ברמה הפרקטית, הן ברמה הכלכלית ועוד.

כמובן שחשוב לבדוק האם אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך על עורך הדין והאם מדובר על איש מקצוע אמין וישר אשר יגבה מחיר הוגן תמורת השירותים שלו ויבצע את תפקידו בצורה הטובה ביותר על מנת להביא אתכם למצב של הליך גירושין מוצלח.

 

 

Share: