נעלי צעד ראשון – איך בוחרים נעליים ראשונות

March 30 2023doritr

כשזה מגיע לקניית הנעליים הראשונות, מה שנקרא נעלי צעד ראשון בעולם ההורות הטרייה, יש כמה דברים חשובים שיש לקחת בחשבון. אז, לפני שאתם רוכשים נעלי צעד 1, ההמלצה היא לשבת כמה דקות עם כוס קפה ולעבור על הדגשים השונים הכרוכים בהתאמה של הנעליים.

באופן כללי ולפני שניכנס לעובי הקורה, אתם בעצם רוצחם לוודא שהנעליים נוחות ותומכות בכפות הרגליים של ילדיכם. בתוך כך, ההמלצה היא לחפש נעליים גמישות מספיק כדי להתכופף עם הרגליים כשהן לומדים ללכת, אבל, חשוב שהנעליים לא יהיו גמישות מדי. מבחינת ריפוד פנימי, יש שתי גישות לגבי זה:

  • ריפוד עבה: יש הטוענים כי הרגל צריכה ריפוד שיגן מפני פגיעות ונפילות.
  • ריפוד דק: יש מי שיגידו כי ריפוד דק מאפשר לחוש את הרצפה ואת ההליכה טוב יותר.

האם חובה לרכוש נעלי צעד ראשון?

באופן כללי, רוב הרופאים שתתייעצו איתם יגידו לכם שהרכישה הזאת היא לא הכרחית, אבל מומלצת. זאת, מפני שרופאים בדרך כלל ממליצים שילדים ילכו כמה שיותר יחפים בכל הזדמנות שניתנת להם. זו הדרך הכי טובה לאפשר לכפות הרגליים ולגוף להתפתח.

מצד שני, אי אפשר לתת לילדים להתהלך על כל סוגי המשטחים שכן חלק מהם יהיו מסוכנים למדי. לכן, מומלץ לרכוש נעלי צעד ראשון בכל מקרה, מה שנקרא “שיהיה בבית”. כשיש נעליים מתאימות, אין הגבלה וניתן ללכת עם הילדים לכל מקום.

הצעדים (תרתי משמע) לקניית נעלי צעד 1

להתחיל עם המידה הנכונה: בתור התחלה, חשוב לוודא שהנעליים במידה הנכונה. במילים אחרות, רכישת נעליים גדולות מדי או קטנות מדי יכולה להשפיע על שיווי המשקל של הילד, כמו גם להוביל לנפילות. אמנם נפילות הן חלק מהתהליך של ללמוד ללכת, אבל אם אפשר להימנע מהן, מעולה.

בדיקת איכויות וסוג הנעל: בשלב זה, חשוב לבדוק כמה פרמטרים שונים שמשליכים ישירות על איכויות הנעליים וכן על ההתאמה שלהן לילד. חשוב להקפיד על ההיבטים הבאים:

  • סוליה: נדרשת סוליה גמישה ורכה, אך לא מדי.
  • חספוס: הסוליה צריכה להיות מספיק מחוספסת כדי למנוע החלקות.
  • עקב: חשוב לרכוש נעלי צעד 1 נטולות עקב.
  • מדרס: רצוי שיהיה שטוח וללא כל מיני שקעים או הגבהות.

כמו כן, חשוב כמובן לקחת בחשבון את החברה שמייצרת את הנעליים, היכן היא ממוקמת ועד כמה היא בעלת מוניטין כללי טוב בשוק. ולא פחות חשוב, בין אם רוכשים נעלי bobux או נעליים מסוג אחר, קחו בחשבון שאלו הן נעליים זמניות בלבד. במילים אחרות, לא חובה להוציא עליהן המון כסף.

לסיכום: מעבר לדגשים שציינו לעיל, חשוב גם לקחת בחשבון את הפקטור של משקל הנעל. באופן כללי, רצוי שהנעליים היו קלות עד כמה שניתן. אם אתם מסתבכים ולא יודעים מה בדיוק לרכוש ומדוע, ההמלצה היא לקבל ייעוץ מצוות החנות. כמובן שגם אפשר לקבל איזו עצה טובה מבני משפחה שכבר עברו את השלב הזה, אבל ייעוץ מקצועי הוא תמיד מבורך.

Share: