גירושין עם ילדים- היבטים שחשוב לקחת בחשבון

June 25 2023doritr

אם החלטתם להתגרש, מדובר ללא ספק בהחלטה לא פשוטה מבחינה רגשית ולעיתים גם מבחינה טכנית. לא פעם עולים חילוקי דעות בין הצדדים לגבי סוגיות הנוגעות להליך הגירושין ולא פעם הדבר גם מגיע לפתח בית המשפט והמאבק המתנהל בין הצדדים הוא מאבק מכוער. יחד עם זאת, חשוב מאוד לנהל את הליך הגירושין בצורה נכונה וחשוב עוד יותר לעשות זאת כך, כאשר יש ילדים המעורבים. אם יש לכם ילדים והחלטתם להתגרש, חשוב מאוד שתמצאו את הדרך הטובה ביותר לנהל הליך גירושים עם ילדים.

מה חשוב לדעת על הליך גירושין?

הליך גירושין הוא הליך המכיל סוגיות רגשיות וכלכליות. עליכם להגיע מוכנים לתהליך המדובר, כאשר המטרה היא למעשה להביא אתכם להסכמה לגבי הסוגיות השונות. לעיתים הזוג שהחליט להתגרש מגיע עם הסכמות משותפות מראש וכך חוסך לא מעט קושי ועוגמת נפש בתהליך ולעיתים, הדעות חלוקות בנוגע לסוגיות השונות והן דורשות ליבון בבית המשפט.

אופציה נוספת עבור הליך גירושים מוצלח ובמיוחד כאשר מדובר על הליך גירושין עם ילדים הוא פשוט לבחור בהליך גישור שמתבצע על ידי מגשר גירושים מקצועי. הליך גישור מיועד לזוג שאיננו מסכים על הסוגיות השונות הנוגעות לגירושים, אך חשוב לו להגיע להסכמות בצורה טובה, ללא ויכוחים וללא מריבות או אי נעימויות. ילדים יתמודדו עם הליך גירושים בצורה הרבה יותר טובה, כאשר הוא יתנהל בצורה רגועה ומכבדת בין שני הצדדים.

מדוע גישור מהווה את ההחלטה הנכונה כאשר יש ילדים בתמונה?

גישור מהווה את האופציה הטובה ביותר בכל מקרה של הליך גירושים שבו אין הסכמות ובפרט בהליך גירושים אשר בו יש ילדים. חשוב להבין כי כאשר הורים מחליטים להתגרש, הם מטלטלים את עולמם של הילדים שלהם. לא מעט ילדים מתקשים להתמודד עם גירושים של ההורים שלהם והדבר מוביל אותם להתנהגויות קיצוניות ולהתמודדות עם לא מעט בעיות רגשיות שונות.

בעוד שהורים שלא מסכימים ביניהם על הסוגיות השונות הנוגעות להליך ובוחרים לנהל מאבק עיקש ומכוער בבית המשפט, חושפים את הילדים שלהם למורכבות של ההליך, לקשיים השונים וגורמים להם לחוסר יכולת להתמודד בצורה ראויה עם הגירושים ולקשיים רגשיים רבים, הרי שזוג שבוחר לעשות זאת בהליך גירושים מסודר, יחשוף את הילדים לתהליך רגוע יותר, המתבסס על הבנות, הקשה, סבלנות ועוד, דבר שיקל את התקופה המורכבת ואת התהליך עבור הילדים.

מה עושים במסגרת גישור גירושים?

במסגרת גישור גירושים, הזוג נפגש עם מגשר מקצועי ומנוסה בתחום, כל אחד באופן נפרד, כאשר המטרה היא לשמוע את שני הצדדים ולהביא אותם בסופו של דבר לידי הסכמות. לאחר שהם מגיעים להסכמות עורכים הסכם והמגשר, במידה והוא גם עורך דין העוסק בדיני משפחה, חותם על החוזה ומביא אותו בפני בית המשפט בכדי שיקבל תוקף.

אין ספק כי הליך גישור בין אם מדובר על גירושים עם 2 ילדים, ילד אחד או יותר, הוא ללא ספק  תהליך טוב שצריך להתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום.

Share: