שיקום מבנים מסוכנים- מה זה אומר?

December 18 2022doritr

על אף שישראל מדינה צעירה יחסית, ניתן למצוא בה לא מעט בניינים אשר חלקם כבר ישנים, גם בערים גדולות וגם בערים קטנות. בניינים אשר נבנו לפני יותר מפרק זמן כלשהו עלולים להיות מסוכנים ביותר הן לציבור והן לסביבה ועל כן, חשוב מאוד להציע הליך שיקום מבנים ישנים או מבנים מסוכנים וזאת בכדי לשמור על הבריאות של הסביבה ושל האנשים המתגוררים במבנה וכן להימנע מקנסות ושאר בעיות מנהליות אחרים. אם אתם תוהים כיצד למעשה מבצעים הליך מבנה ישן או מבנה מסוכן, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הבא.

מה חשוב לדעת על שיקום מבנים מסוכנים?

כאשר מתחילים לעבוד על שיקום מבנים מסוכנים, חשוב מאוד ראשית כל לאבחן את המבנה ולאחר מכן להעריך את מערך השיקום. בשלב הראשון המומחים יגיעו למבנה הישן, ייבחנו אותו עד הבסיס, יבדקו את הכתלים, את הקירות, את הצבע ואת התשתיות וכן את האלמנטים השונים במבנה ואת כל מה שדורש שיקום. לאחר האבחון המומחים יגישו דיווח שקוף ומקצועי ללקוח אשר מפרט את התהליך הנדרש בכדי לבצע את השיקום. לאחר שהם יגישו את הדוח, תוגש הצעת מחיר מסודרת ולאחר הסכמה של בעלי המבנה לבצע את ההליך אנשי המקצוע יתחילו לבצע את העבודה. עבודה זה תכלול בין היתר כמה היבטים שונים:

ראשית כל, תיקון המפגעים, כאשר במבנים ישנים ניתן למצוא סדקים בקירות ובבטון, באריחים ובחלונות. את כל המפגעים הללו חשוב לתקן כמה שיותר מהר על מנת שלא תהיה מסכנה הן למי שגר במבנה והן למי שמצוי סביבו.

מעבר לכך, אחת הפעולות שיש לבצע בתהליך שיקום מבנים מסוכנים היא שיקום בטון בגובה. בטון הוא החומר שממנו עשוי המבנה. בדרך כלל עם הזמן נוצרים סדקים בבטון, חריצים וכן הבטון נחשף למים ולאוויר. חדירה של מים ואוויר גורמות לנזקים ליסודות של המבנה ועל כן חשוב מאוד לבצע שיקום בטון.

מעבר לכך יש לבצע שיקום של הקירות החיצוניים. במקרה זה יש לבחור חברת איטום מקצועית ומנוסה אשר תעבוד עם חומרי איטום איכותיים הן לברזל והן לקירות תוך קישור של הטייח, השפכטל והצבע האוטם אל קירות וברזלים שמהווים את היסודות של המבנה. לאחר הפעולה מניחים על הקירות שליכטה אקרילית וזאת בהתאמה לטקסטורה של המבנה.

עבודה בגובה לשיקום מבנים

חשוב מאוד לדעת כי עבודה בגובה רלוונטית לצורך שיקום מבנים אך גם בכדי לאטום גגות ולתקן מרזבים, לטפל באיטום ועוד. לכן, חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית ואמינה עבור ביצוע העבודות הללו ובפרט עבור ביצוע עבודות שיקום מבנים, כאשר יש לוודא שאנשי המקצוע בחברה מנוסים בתחום עבודה בגובה וכמובן מקבלים את ההדרכה הנדרשת עבור ביצוע עבודה זאת. יש לוודא כי אנשי המקצוע מנוסים בתחום ביצוע כל העבודות הנוגעות לתחום שיקום מבנים וכי הם בעלי המלצות רבות ומוניטין בתחום זה.

Share: